Czym myjecie zęby?

https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-elektryczne

Czym myjecie zęby?
Różne dyskusje na każdy temat

Czym myjecie zęby?

Postautor: kamaras » 29 lip 2017, 17:05

Mam do was pytanie, jakimi szczoteczkami myjecie zęby? Ja ostatnio słyszałem, że Szczoteczki elektryczne są bardzo dobre do mycia zębów. Czy korzystacie z takich szczoteczek? Ja zastanawiam się czy nie zmienić swojej starej własnie na taką! Jeśli też planujesz wymianę to polecam Ci sklep HappyDental w którym znajdziesz bardzo dobre jakościowo zestawy takich szczoteczek w korzystnych cenach!
kamaras

Re: Czym myjecie zęby?

Postautor: Lokaliza » 14 sie 2017, 18:50

Ja używam jedynie szczoteczki sonicznej,jest delikatniejsza i nie kaleczy mi dziąseł.Podobno jest tez dokładniejsza.
Lokaliza

Postautor: edi » 26 cze 2018, 9:49

Ja używam zarówno szczoteczki elektrycznej jak i tradycyjnej. Niestety, ale jeśli zbyt długo używam elektrycznej, to moje dziąsła stają się podrażnione i to mimo iż używam, szczoteczki o miękkim włosiu, delikatnej pasty do zębów, a nawet płynu do płukania jamy ustanej przeznaczonego do wrażliwych dziąseł (dokładnie tego - https://www.listerine.pl/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej/p%C5%82yn-do-p%C5%82ukania-jamy-ustnej-listerine-gum-therapy). Byłem z tym nawet u dentysty, bo bałem się, że coś jest nie w porządku - ale powiedział, że tak czasami bywa. Po prostu szczoteczka elektryczna czyści mocniej - i jeśli dziąsła są szczególnie podatne na podrażnienie, to po prostu trzeba co jakiś czas zmieniać ją na szczoteczkę tradycyjną i tyle.
edi

Postautor: Lovecraft » 05 wrz 2018, 10:02

Ja staram się stosować naprawdę solidnej szczoteczki, ale i dobrej jakości pasty, która jest w stanie zapewnić zębom wystarczająco skuteczną ochronę. Mimo wszystko uważam, że regularne wizyty w gabinetach stomatologicznych takich jak PROTOMDental są jak najbardziej konieczne. Dzięki nim uniknąć można całkiem sporej liczby problemów. Dobrze jest móc cieszyć się zdrowym uśmiechem.

;)
"I am Providence"
Awatar użytkownika
Lovecraft

Postautor: Lalan » 18 wrz 2018, 10:47

@ edi
Prawdopodobnie za mocno dociskasz szczoteczkę do zębów. Przy szczoteczkach elektrycznych jest to najczęstsza przyczyna podrażnień.
Lalan

Wróć do Ogólne rozmowy o wszystkim