Jak dokładnie sprawdzić samochód przed zakupem

https://www.autotesto.pl/

Różne dyskusje na każdy temat

Postautor: IgorS » 08 sie 2018, 15:35

Mam do Was pytanie, jak radzicie sobie ze sprawdzeniem stanu technicznego auta przed jego zakupem? Przymierzam się do zmiany samochodu, jednak bardzo ważnym aspektem przed podjęciem ostatecznej decyzji jest właśnie sprawdzenie go od strony technicznej ponieważ wydając sporą sumę pieniędzy na zakup ciężko jest jeszcze wsadzić kolejne kilka tys. w naprawy. Dlatego możecie mi kogoś polecić z okolicy kto zrobi to rzeczywiście w pełni profesjonalnie?
IgorS

Re: Jak dokładnie sprawdzić samochód przed zakupem

Postautor: Sasanka » 16 sie 2018, 9:01

Możesz pojechać na stację diagnostyczną, bądź do mechanika. Już sama reakcja sprzedającego na te dwie propozycje jest w stanie ci dużo powiedzieć.
Sasanka

Postautor: Rafał » 17 sie 2018, 8:15

A czy słyszałeś może o Autotesto http://autotesto.pl/ jeżeli jeszcze nie to jak najbardziej polecam do nich zajrzeć, ponieważ w przypadku kiedy rzeczywiście nie masz swojego sprawdzonego mechanika to będą najlepszą opcją, również gdy samochód jest wystawiony dlatego od Ciebie to wtedy ich specjaliści dokładnie sprawdzą auto bez Ciebie, a na koniec przygotują raport w jakim stanie jest samochód i czy warto go kupić. Co równie ważne masz pewność, że zostanie sprawdzony on zgodnie z założeniami, ponieważ wtedy odpowiedzialność ponoszą oni sami.
Rafał

Postautor: Mariuszz » 19 sie 2018, 22:42

Również słyszałem trochę na temat Autotesto, jednak też w pozytywnym świetle. Co ważne sami odpowiadają za błędy przy źle przeprowadzonych oględzinach samochodu (jeżeli oczywiście usterka leżała w zakresie ich usług), dlatego mają dobrych fachowców którzy w pełni profesjonalnie się tym zajmują od lat, więc moi znajomi też są w pełni zadowoleni z świadczonych przez nich usług.
Mariuszz

Postautor: Kacpers » 20 sie 2018, 8:57

A czy wtedy sprawdzają auto pod komputem, stan podwozia, ogólny stan mechaniczny oraz blacharkę? Czy jest to jednak mocniej ograniczone?
Kacpers

Postautor: SebastianM » 21 sie 2018, 8:34

Kacpers pisze:A czy wtedy sprawdzają auto pod komputem, stan podwozia, ogólny stan mechaniczny oraz blacharkę? Czy jest to jednak mocniej ograniczone?

Zgadza się @Kacpers jeżeli chodzi o https://www.autotesto.pl/ to samochód jest podpięty pod komputer, sprawdzany na diagnostyce, do tego przez mechanika i w zakresie wizualnym oraz blacharskim. Nie ma więc obaw, że coś pominął, bo są to specjaliści którzy zajmują się tym od lat i dokładnie wiedzą co nieuczciwi sprzedawcy najczęściej chcą ukryć :)
SebastianM

Postautor: IgorS » 21 sie 2018, 9:38

O nich jeszcze nie słyszałem, także dzięki wielkie za wszystkie wpisy. Mam nadzieję, że się sprawdzą bo tak jak piszecie nie chcę ładować dużych pieniędzy w kolejne naprawy. Dlatego lepiej już więcej zapłacić, ale przynajmniej będę wiedział na czym stoję. Czas więc na działanie! :)
IgorS

Postautor: Lovecraft » 10 wrz 2018, 7:01

Według mnie na oględziny samochodu warto jest się zabrać ze sobą kogoś kto na samochodach po prostu się zna. Właściwie w przypadku każdego starszego samochodu spotkać się można z bardziej, czy mniej poważnymi usterkami. W razie wymiany poszczególnych części warto pamiętać o tym, że niektóre części, nawet gdy nie są sprawne, mogą być warte na skupach sporo pieniędzy. Tak jest przede wszystkim w przypadku katalizatorów, które na skupie https://ph-zebra.skupujemykatalizatory.pl/ sprzedać można za przynajmniej kilkaset złotych.
"I am Providence"
Awatar użytkownika
Lovecraft

Wróć do Ogólne rozmowy o wszystkim