Co sądzicie o pomysłach na biznes

http://www.noline.pl/najwazniejszy-jest-pomysl-na-biznes/

Różne dyskusje na każdy temat

Postautor: Zeus » 02 wrz 2013, 11:56

Ostatnio pojawia się w internecie cała masa stron o tym jaki biznes warto założyć. Większość z nich opisuje ile to się nie zarobi na danej działalności. Zastanawiam się ile w tym wszystkim jest prawdy ? Odłożyłem trochę kasy z biznesu nad morzem i szukam teraz czegoś bardziej ambitnego niż handel mydłem i powidłem. Właśnie e tym celu odwiedzam różne strony szukając najlepszego pomysłu na biznes.
Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji ? Czy komuś udało się z powodzeniem założyć i prowadzić coś dochodowego na podstawie propozycji internetowej?
Zeus
Administrator

Re: Co sądzicie o pomysłach na biznes

Postautor: DarekWW » 24 cze 2014, 10:18

Na pewno jest wiele sposobów na prowadzenie interesu. Ostatnio coraz więcej słyszy się o interesach polegających na prowadzeniu drukarni online. Przykładem dobrego wykonania takiego biznesu może być ta drukarnia Katowice. Oczywiście to będzie najlepszy pomysł dla osób, które jakoś dysponują tego typu maszynami drukarskimi, ale też można w taki interes zainwestować, bo dzięki drukarni online zwiększa się możliwości pozyskiwania klientów na całą Polskę, a nawet na zagranicę.
DarekWW

Postautor: Natanek » 18 paź 2014, 13:38

Według mnie nikt nie sprzeda dobrego pomysłu na biznes. Zarabia się na naiwniakach. Nikt o zdrowych zmysłach nie sprzeda biznesu co przynosi comiesięczny dochód. Gdybym taki posiadał wolałbym zatrudnić pracownika dać mu część zysku i tyle.
Natanek

Postautor: staszekuines » 15 gru 2014, 23:53

To tak jakbyś zapytał pozycjonera jak pozycjonuje strony, nigdy ci nie powie :)
staszekuines

Postautor: lilka91 » 01 kwie 2015, 12:03

Ha ha dokładnie :) Ja myślałam o tym by sprzedawać pakiety medyczne z http://poznaj.omsignum.pl/JYA24738956 Własnego biznesu nie chcę rozkręcać bo się do tego nie nadaję i wolę pracę na etacie. Z tego co wiem sprzedaż tych pakietów nie jest trudna bo coraz więcej ludzi się na nie decyduje ze względu na sytuację z NFZ-em. Codziennie o 12, 16 i 20 można wziąć udział w webinarach na https://super7.pl/?r=u28rT i dowiedzieć się jak sprzedawać w internecie. Co sądzicie o takiej pracy?
lilka91

Postautor: kubono » 08 kwie 2015, 17:02

[quote="staszekuines"]To tak jakbyś zapytał pozycjonera jak pozycjonuje strony, nigdy ci nie powie :)[/quote]

Fakt, ale znasz kogoś kto zdraci Ci swój sposób na kurę znosząca złote jajka? :P
kubono

Postautor: karmazyt » 15 kwie 2015, 12:46

Pozycjonerz bardzo rzadko zdradzaja swoje sposoby, bo jak ktoś ma dobry sposób, to jak sie nim podzieli to jemu będzie się ciężej pracowało...
karmazyt

Postautor: Olo » 02 maja 2016, 22:54

Rzeczywiście takich stron ostatnio jest bardzo dużo. Wydaje mi się, że wpływa na to kilka czynników, jednym z nich jest to, że ludzie mają po dziurki w nosie korporacji, wyzysku i traktowania człowieka przez pryzmat KPI i dlatego myślą o własnych biznesach. A druga sprawa to stopień świadomości ludzi. Mamy co raz więcej usług opartych na coachingu i mentoringu. One pozwalają poznać siebie, swoje mocne strony, uwierzyć we własny potencjał. Biznes się w to wpisuje idealnie. Ja jednak jestem zdania, że własny biznes najlepiej oprzeć na pasji, na tym co się kocha robić. Wtedy nigdy nie zabraknie motywacji i zapału do pracy, nawet w trudnych chwilach. Świetnym przykładem biznesów opartych na talentach i pasji jest chirurg piotr bednarski Katowice, albo wspomniane już usługi coacha, albo kursy dietetyczne. Każda z osób, która się zajmuje swoim biznesem na pewno nie narzeka i mimo niewielkiej ilości wolnego czasu pewnie nie zamieniłaby swojego fachu na inny.
Olo

Postautor: robert1678 » 07 lip 2016, 11:56

A nie lepiej zająć się czymś w branży, która Cię interesuje? Nie rozkręcimy dobrego biznesu jeśli jedyne czym się kierujemy to pieniądze.
robert1678

Postautor: milenkama » 21 lip 2016, 10:17

Firmę prowadzi się ciężko. Promocją może zająć się agencja reklamowa. Ale najgorzej chyba motywuje się pracowników. Można im robić [url=http://www.pazola.com/incentive-wyjazdy-firmowe]wyjazdy firmowe[/url] połączenie rozrywki i szkoleń. Trzeba coś zaoferować a na starcie łatwo nie jest.
milenkama

Następna

Wróć do Ogólne rozmowy o wszystkim